Pogoda jutro Pogoda Poznań
119

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Debata prawyborcza PO. Jaśkowiak: "Należy postawić Andrzeja Dudę przed Trybunałem Stanu"
j | aktualizacja: Sobota, 2 2019 roku, godzina 07: 1

Dziś odbyła się debata prawyborcza kandydatów PO ubiegających się o urząd prezydencki.

Debata prawyborcza PO. Jaśkowiak:
Platforma Obywatelska / FB

O partyjną nominację walczą Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Na początku oboje kandydaci wyjaśnili, dlaczego postanowili startować w wyborach prezydenckich. Zdecydowałam się kandydować, bo chcę lepszej przyszłości dla Polski - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandyduję, bo nie zgadzam się na kolejnych Banasiów, Misiewiczów, czy kolejnych Piotrowiczów - dodała. Kiedy prezydent w Polsce będzie strzegł konstytucji i pilnował, żeby prawo było przestrzegane, nie będzie dochodziło do takich patologii - tłumaczyła Kidawa - Błońska. Kandyduję dlatego także, że jestem kobietą. W tych trudnych czasach kobieta lepiej da radę stworzyć w Polsce możliwość do dialogu i współpracy, pozwoli zasypywać podziały, które są w naszym społeczeństwie - dodała.

Prawdziwy prezydent to prezydent wśród ludzi, obywateli, w tramwaju, w autobusie, potrafiący rozmawiać także z tymi, którzy mają inne przekonania. Potrafi współdziałać na rzecz najuboższych i wykluczonych - tłumaczył Jacek Jaśkowiak. Nie mam żadnych wątpliwości, że należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Dudę za łamanie konstytucji. Należy również postawić do odpowiedzialności karnej tych wszystkich, którzy łamali konstytucję, łamali prawo - mówił ostro prezydent Poznania.

Podczas debaty poruszane były tematy dotyczące między innymi polityki społecznej, wojska czy polityki energetycznej. Prawybory odbędą się 14 grudnia.

SONDA
Kto Twoim zdaniem wygrał debatę?
Małgorzata Kidawa-Błońska[50%]
Jacek Jaśkowiak[50%]