blog background
 
akodymos: Neopoganizm alla polacca
kościół, radio maryja, Rydzyk
metka_epoznan
Kto niszczy polski Kościół cd.
ok
530
not ok
37
liczba odsłon: 5232

JAK WAM IDZIE?


W starych prasowych wycinkach odkryłem nie tak dawno „List otwarty", który ks. Józef Tischner, wtedy dziekan Wydziału Filozoficznego PAT, wystosował do swoich uczniów, a wtedy asystentów kościelnych Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło" („TP", 19 kwietnia 1998). Tischner, zaniepokojony publikacjami w tym tygodniku, asystentów kościelnych nie gani - pyta jedynie: „jak im idzie?" i jak godzą to, co otrzymali jako studenci PAT, z tym, co publikuje ich pismo. Wymienia i krótko omawia dwie publikacje. Pierwszą jest artykuł Stanisława Krajskiego pt. „Kto się boi Radia Maryja?" w którym czytamy: „Zadziwiające podobieństwo w postawie Radia Maryja wobec »Tygodnika Powszechnego«, Unii Wolności, tygodnika »Nie«, SLD i satelitarnych wobec nich środowisk. Co je wszystkie łączy? Można by postawić wielce prawdopodobną tezę, że takim łącznikiem jest masoneria". Drugą publikacją omawianą przez Tischnera jest „Komunikat Wspierania Radia Maryja", który powstał w celu jego obrony, albowiem - czytamy - „w ostatnim okresie zaobserwowaliśmy ukształtowanie się zdumiewającego frontu walki z Radiem Maryja, który rozciąga się od kręgów związanych z komunistyczną przeszłością Polski, poprzez środowiska laicko-liberalne, aż do środowisk »katolicyzmu otwartego«

15 lat temu ks. Józef Tischner tak widział problem, z którym do dzisiaj się borykamy: „Radio Maryja robi wiele dobrego i nikt mu tego nie odbiera, mimo to jest bardzo poważnym problemem. Nie dlatego jednak, że stanowi »zagrożenie dla poszczególnych grup finansowych i politycznych«, jak piszą autorzy »Komunikatu«, ale z bardziej istotnych powodów. Problemem jest daleki od ewangelicznego język agresji, nad którym Radio nie panuje. Przede wszystkim jednak problemem jest dążenie do »upolitycznienia katolicyzmu«. Katolicyzm jest tam bardzo często używany jako narzędzie walki o władzę, nie tylko przeciw »komunistom«, ale również przeciw »gorszym katolikom«".

Tyle ks. Tischner. A ja, kończąc przepytywanie poszczególnych Księży Biskupów, chciałbym zapytać wszystkich hierarchów, którzy zazwyczaj uczestniczą w uroczystościach radiomaryjnych i oficjalnie wspierająlinię prezentowaną przez o. Rydzyka, co myślą o „przesłaniu" ks. Tischnera i jak godzą katolickość Kościoła z tzw. pożal się Boże „katolickim głosem w twoim domu".


ALTERA PARS


Od czasu ukazania się wspomnianego przed tygodniem dokumentu Rady Stałej KEP [apelującego o przyznanie Telewizji Trwam) miejsca na cyfrowym multipleksie - red.], duchowni i świeccy katolicy prześcigają się w określaniu zła, które dokonało się na skutek decyzji KRRiT. Prześcigają się także w ujawnianiu jej przyczyn.

Swoje wsparcie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam wyraziła rzesza ludzi. Warto wspomnieć przynajmniej niektóre osoby, których postawa jest szczególnie ważna, takich jak: ks. prof. Czesław Bartnik, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Mieczysław Ryba, prof. Zdzisław Krasnodębski, red. Maciej Iłowiecki i wielu innych. Nie będę cytował ich wypowiedzi, bo nie chcę przedłużać i tak nazbyt długiego tekstu. Warto jednak zauważyć to, co powiedział ks. prof. Andrzej Maryniarczyk. Następca o. Krąpca w katedrze metafizyki KUL, broniąc Telewizji Trwam, wymierzył policzek polskiemu państwu: „W »Zapiskach więziennych« Stefan Wyszyński pod adresem Bieruta (zapisał), że był to pierwszy człowiek, który odważył się postawić całe państwo przeciwko Kościołowi. Takie działania widzimy również teraz" („NDz", 9 sierpnia 2012).

Wydaje się, że najpełniej ze wszystkich obrońców o. Rydzyka, „powody dyskryminacji" Telewizji Trwam ujmuje prof. Piotr Jaroszyński i dlatego ograniczę się do przedstawienia jego argumentów. Prof. Jaroszyński jest jednym z filarów Radia Maryja, słucham go zawsze uważnie i nawet z pewną sympatią, bo wiele lat temu był czynnym uczestnikiem prowadzonego przeze mnie Duszpasterstwa Akademickiego w Lublinie.

Otóż Jaroszyński uważa, że odmówiono Telewizji Trwam miejsca na multipleksie, bo:

1) władzę w Polsce sprawują zwyczajne miernoty intelektualne i moralne: „To wszystko (poczucie odpowiedzialności za naród i Kościół) nie mieści się w granicach tych małych móżdżków, które w tej chwili odpowiadają za nasz kraj (...) to jest mentalność chłopaków z podwórka" (wypowiedź zamieszczona w internecie);

2) decydentów opanowała nienawiść do Radia Maryja: „Ponawiane praktycznie od samego początku ataki na Radio Maryja, których kulminację stanowi odmowa udzielenia miejsca na multipleksie Telewizji Trwam, nie mają charakteru polemiki czy dialogu, ale płyną z autentycznej nienawiści, która nie cofa się przed kłamstwem, pomówieniem i manipulacją, łącznie z próbą użycia środków administracyjno-politycznych, by Radio Maryja zamknąć i wyeliminować" („NDz", 7-8 lipca 2012) ;


3) nasza demokracja jest chora: „Nasza demokracja została zaatakowana przez jakiś bizantyjski wirus, który stanowi przedłużenie niedoleczonego jeszcze wirusa sowieckiego (...) im więcej prawdy, im więcej miłości do Boga i Polski, tym większy sprzeciw ze strony bizantyńców, bo oni nie chcą prawdy, bo ich zadaniem jest sekularyzowanie i ateizowanie społeczeństwa, bo oni nienawidzą polskiego patriotyzmu" („NDz", 1 czerwca 2012);

4) jest to rezultat międzynarodowego spisku, którego celem jest zniszczenie chrześcijaństwa: „Ale nad tym wszystkim jest poważny scenariusz i ten scenariusz ma wymiar międzynarodowy. Chodzi o to, aby w ramach dechrystianizacji już nie tylko Europy, ale świata, eliminować te środowiska, które mają przełożenie publiczne, a które od strony przekazywanych treści albo sposobu ich przekazywania są głęboko katolickie. Jest eliminacja chrześcijaństwa z życia publicznego i tutaj TV Trwam przeszkadza" (wypowiedź zamieszczona w internecie).


ROZMOWA NIEDOKOŃCZONA


Tak oto doszliśmy do ściany. Nie umiemy ze sobą rozmawiać, krzyczymy na siebie i posądzamy o najgorsze. Żyjemy jak na wzburzonym morzu. Emocjonalne rozedrganie doszło do niepokojącego pułapu. W jednym z listów broniących Telewizję Trwam przeczytałem: „Ta haniebna decyzja wstrząsnęła mną do szpiku kości, do jakiego stopnia polscy bolszewicy (KRRiT) są w stanie się posunąć. De żalu i bólu wyrządzacie polskiemu narodowi, wy czerwona, bolszewicka hołoto".

To nie jest wyjątkowy tekst Takim językiem, niestety, posługują się dzisiaj polscy katolicy. Dlatego niektórzy z nas pytają: czy przypadkiem nie jesteśmy ludźmi z różnych planet? Czy jeszcze wyznajemy to samo chrześcijaństwo?

W październiku 2012 r. Kościół polski otrzymał niezwykły dar. Oto sędziwy profesor Stanisław Luft, wielce zasłużony wierny syn Kościoła, skierował na ręce polskich biskupów przesłanie pełne miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość - prosząc biskupów, aby zechcieli zwrócić uwagę na niepokojące zjawiska. Niestety, nikt z adresatów publicznie nie zareagował. Reakcja nastąpiła natomiast ze strony środowiska akademickiego związanego z Radiem Maryja. Bardzo dziwna reakcja. Bo czyż trzeba bronić Kościół przed profesorem Luftem, jak przed szkodnikiem? Czy nie warto pochylić się nad jego spostrzeżeniami? A który z panów profesorów zrobił tyle dla Kościoła, co profesor Luft?

Jest nie do pojęcia, jest sprawą zdumiewającą, dlaczego córki i synowie jednego i tego samego Kościoła nie usiądą przy wspólnym stole, nie wyłożą „kawa na ławę" pretensji, jakie do siebie żywią i nie zdecydują się na budowę Kościoła, być może każdy po swojemu, ale bez wrogości i z szacunkiem dla innych.

Oczywiście, ktoś do tego wspólnego stołu powinien zaprosić. Od dawna liczyliśmy i w dalszym ciągu liczymy, że uczyni to przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. On jest zwornikiem naszego Kościoła i jemu, jak sądzę, nikt z zaproszonych gościnie odmówi. Gdyby jednak ks. abp Michalik nie widział się w tej roli, to może niech takie „zwołanie" dokona któryś inny biskup, nawet spośród „najmłodszych", jak choćby biskup Grzegorz Ryś. Biskupie Grzegorzu, czekamy!

Czas kończyć ten niemiłosiernie długi tekst. Zakończę go wizją-marzeniem. Jest wielki stół, przy którym siedzi abp Michalik. Obok niego widzę biskupa Lepę i biskupa Rysia, a dalej dostrzegam: Dominikę Kozłowską, ks. Ireneusza Skubisia, Zbigniewa Nosowskiego, Piotra Mucharskiego, ks. Marka Gancarczyka, Ewę Nowinę-Konopkę, o. Tadeusza Rydzyka, ks. Adama Bonieckiego, Henryka Woźniakowskiego, Halinę Bortnowską, s. Małgorzatę Chmielewską, o. Macieja Ziębę, o. Wacława Oszajcę, ks. Alfreda Wierzbickiego, Karola Tarnowskiego, o. Jana Górę, Tadeusza Sławka, ks. Andrzeja Lutra, Tomasza Terlikowskiego, ks. Andrzeja Dragułę, Andrzeja Grajewskiego, ks. Kazimierza Sowę, ks. Andrzeja Szostka, Marcina Przeciszewskiego, Szymona Hołownię, Artura Sporniaka, ks. Jana Kracika, o. Tomasza Dostatniego... można wymieniać jeszcze wielu innych.

Oczywiście wymyśliłem tę wizję. Jestem jednak przekonany, że dopiero wtedy, kiedy zaczniemy rozmawiać jak siostry i bracia, dopiero wtedy przyjdzie nadzieja, że zaczniemy zbierać to, cośmy rozproszyli i pogubili.

O. Ludwik Wiśniewski OP"

Ad deliberandum.

 
WASZE KOMENTARZE[1] [2] [3]
~Heniu: akodymos: Wierzę zawsze, gdy mają coś ciekawego do powiedzenia i gdy mówią prawdę. ...
Prawda w ustach notorycznych kłamców - czyż to nie jest oksymoron ? Poza tym skąd wiesz kiedy kłamią a kiedy nie ? Czyżbyś wzorem Tryndamara korzystał z Doskonałego Wykrywacza Przebłysków Prawdy ?
dodano: Piątek, 2013.03.08 18:14, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
3
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Prawda w ustach notorycznych kłamców - czyż to nie jest oksymoron ? Poza tym skąd wiesz kiedy kłamią a kiedy nie ? Czyżbyś wzorem Tryndamara korzyst...
Nie wszyscy należą do tego zbioru; "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach." Mateusza 7:16-20.
dodano: Sobota, 2013.03.09 04:27
ok
3
not ok
1
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: Wymowne jest już samo oznaczanie w sferze frazeologii, w którym lubują się funkcjonariusze i wyznawcy watykańskiej sekty: arcybiskup; arcypasterz; pałac; ekscelencja; eminencja; książę kościoła; Ojciec Święty; Stolica Piotrowa etc.
dodano: Sobota, 2013.03.09 04:31
ok
3
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Nie wszyscy należą do tego zbioru; "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wyd...
Kiedy słyszę wybitnego znawcę zgniłych owoców Michnika, chwalącego się długoletnią znajomością z O. Ludwikiem Wiśniewskim, to jest dla mnie jasne, że taki owoc musi być mocno sfermentowany.
dodano: Sobota, 2013.03.09 16:26, IP:62.21.68.XXX
ok
1
not ok
4
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Wymowne jest już samo oznaczanie w sferze frazeologii, w którym lubują się funkcjonariusze i wyznawcy watykańskiej sekty: arcybiskup; arcypasterz; pał...
Niby jakiej frazeologii mają używać skoro Państwo Watykańskie jest skonstruowane na wzór monarchii absolutnej - towarzysz, Komitet Centralny, Ojciec Narodów, Kraj Rad ?
dodano: Sobota, 2013.03.09 16:33, IP:62.21.68.XXX
ok
1
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Kiedy słyszę wybitnego znawcę zgniłych owoców Michnika, chwalącego się długoletnią znajomością z O. Ludwikiem Wiśniewskim, to jest dla mnie jasne, ż...
Osoba, o której piszesz, jest postacią legendarną, której twoi ulubieni "duchowni" do pięt nie dorastają ani moralnie, ani intelektualnie.
dodano: Sobota, 2013.03.09 18:19
ok
3
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Niby jakiej frazeologii mają używać skoro Państwo Watykańskie jest skonstruowane na wzór monarchii absolutnej - towarzysz, Komitet Centralny, Ojciec...
Jak to jakiej? Znacznie mniej pompatycznej i znacznie bardziej zgodnej z duchem i literą Ewangelii. Umiłowanie zaszczytów, bogactwa i splendoru jest w tej sekcie widoczne już w samym nazewnictwie. Stanowi to kolejną kpinę z nauczania Chrystusa.
dodano: Sobota, 2013.03.09 18:22
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Osoba, o której piszesz, jest postacią legendarną, której twoi ulubieni "duchowni" do pięt nie dorastają ani moralnie, ani intelektualnie....
Pamiętam doskonale te "legendy" z michnikowskiego namaszczenia. "Człowieka honoru" w postaci SB-ckiego generała, uznanego sądownie za jednego z przywódców zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tudzież ruskiego namiestnika, odpowiedzialnego za wprowadzenie stanu wojennego i śmierć setek robotników w 1970 i 1981r. To są prawdziwe wzory moralne i intelektualnie twojego guru.
dodano: Sobota, 2013.03.09 18:56, IP:62.21.68.XXX
ok
1
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Jak to jakiej? Znacznie mniej pompatycznej i znacznie bardziej zgodnej z duchem i literą Ewangelii. Umiłowanie zaszczytów, bogactwa i splendoru jest w...
Przecież nikt nie neguje, że system watykański jest oparty na monarchii, stąd zachowanie odpowiedniego nazewnictwa. Co do umiłowania zaszczytów, bogactwa i splendoru, to jest ono właściwe każdej władzy, inaczej nikt by po nią nie sięgał. Poza tym władza biedna, to władza słaba, czego przykładem wykupywanie nieruchomości kościelnych należących do zborów ewangelickich przez gminy muzułmańskie w Niemczech. Przez 2 tysiące lat działalności KK zdążył się już zorientować, że słabość jednej religii (lub ideologii) zostaje natychmiast wykorzystaną przez inną. Próżni na tym polu nie ma i nie będzie, podobnie jak w polityce, zresztą.
dodano: Sobota, 2013.03.09 19:20, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
1
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Pamiętam doskonale te "legendy" z michnikowskiego namaszczenia. "Człowieka honoru" w postaci SB-ckiego generała, uznanego sądown...
Przynajmniej nie oczekują, żeby nazywać ich ojcami i ekscelencjami. I nie pierniczą o Bogu. A Wiśniewski za co ci się nie podoba? Pomijając już domniemane związki z szatanem Michnikiem.
dodano: Sobota, 2013.03.09 19:24
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Przecież nikt nie neguje, że system watykański jest oparty na monarchii, stąd zachowanie odpowiedniego nazewnictwa. Co do umiłowania zaszczytów, bo...
To nie ma nic do rzeczy. Nie piszemy o państwie watykańskim i tym, jaki ustrój tam panuje i jakie obyczaje, tylko o szyderze, jaką sekta ta uczyniła z własnej świętej księgi. Już samo pojęcie władzy jest w tym przypadku patologiczne. Kościół, tak na marginesie, jest coraz słabszy, co zawdzięcza m.in. właśnie temu, o czym piszę. Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi versus władza, bogactwo, splendor, zaszczyty i walka o wciąż więcej i więcej. Totalne rozdwojenie jaźni. Kpina, szydera i postawienie podstaw chrześcijaństwa na głowie. Ale oni od zawsze mieli z tym problem. Był nawet jeden rzymski papa który tak ukochał złoto, że kazał wykonać figurę Chrystusa trzymającego w dłoni mieszek.
dodano: Sobota, 2013.03.09 19:28
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Przynajmniej nie oczekują, żeby nazywać ich ojcami i ekscelencjami. I nie pierniczą o Bogu. A Wiśniewski za co ci się nie podoba? Pomijając już domnie...
Każda hierarchia ma swoje nazewnictwo więc zamiast "ekscelencji" tytułowali się per "towarzysz generał". Nie widzę tu zasadniczej różnicy.
dodano: Sobota, 2013.03.09 21:11, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Przynajmniej nie oczekują, żeby nazywać ich ojcami i ekscelencjami. I nie pierniczą o Bogu. A Wiśniewski za co ci się nie podoba? Pomijając już domnie...
Związki nie są domniemane, bo Michnik sam się do nich przyznał we wczorajszym wywiadzie z Morozowskim. No, chyba że przyjmiemy pogląd, iż słowa szatana są nic nie warte ;-) Wiśniewski i jemu podobni nie mają żadnych argumentów przeciwko Rydzykowi, oprócz wyświechtanej gadki o "mowie nienawiści" czy "chorych urojeniach" w spr. dyskryminacji Trwam. Opowiada się po prostu po jednej ze stron konfliktu nie biorąc nawet pod uwagę faktów obecnych w ogólnodostępnej dokumentacji samej KRRiT. Poza tym jako publicysta Tygodnika Powszechnego musi trzymać się pewnej określonej "linii programowej", bo inaczej musiałby szukać roboty we Frondzie albo nawet u samego Dyrektora. Czysty biznes, nic ponadto.
dodano: Sobota, 2013.03.09 21:34, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Każda hierarchia ma swoje nazewnictwo więc zamiast "ekscelencji" tytułowali się per "towarzysz generał". Nie widzę tu zasadnicz...
Ekscelencja i inne to wyraz monstrualnej pychy urzędników tej sekty.
dodano: Sobota, 2013.03.09 21:49
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Związki nie są domniemane, bo Michnik sam się do nich przyznał we wczorajszym wywiadzie z Morozowskim. No, chyba że przyjmiemy pogląd, iż słowa szat...
Mają i to miażdżące. Masz je przedstawione w tekście i to w punktach. Rydzyk jest kompletnie skompromitowany, przede wszystkim moralnie. Trzeba być kompletnie ślepym i niedorozwiniętym przy tym mentalnie, by tego nie widzieć. Również sprawa jego rzekomej dyskryminacji jego całkowicie rozdmuchana przez toruńską sektę. Poleciłbym ci ponowną lekturę tekstu, ale w twoim przypadku to nic nie da.
dodano: Sobota, 2013.03.09 21:52
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: LINK/ Komentarz zbyteczny.
dodano: Sobota, 2013.03.09 21:59
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Poza tym jako publicysta Tygodnika Powszechnego musi trzymać się pewnej określonej "linii programowej", bo inaczej musiałby szukać roboty we Frondzie albo nawet u samego Dyrektora. Czysty biznes, nic ponadto. ...
Kolejna, kompletna bzdura. Pisząc w ten sposób tylko dodatkowo pokazujesz stopień upadku kościoła i moralnej weń zgnilizny.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:03
ok
3
not ok
1
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Kolejna, kompltena bzdura. Pisząc w ten sposób tylko dodatkowo pokazujesz stopień upadku kościoła i moralnej weń zgnilizny....
Jakiej zgnilizny ? Każdy orze jak może ;-)
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:06, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Jakiej zgnilizny ? Każdy orze jak może ;-)...
Raczej jak nie może.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:07
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Mają i to miażdżące. Masz je przedstawione w tekście i to w punktach. Rydzyk jest kompletnie skompromitowany, przede wszystkim moralnie. Trzeba być ko...
Wsadź sobie w nos ten protekcjonalny ton i popchnij sierpem. Nie da się już z tobą dyskutować na argumenty, bo zaraz musisz wszystkim udowadniać, że czegoś tam nie rozumieją. Poczytaj oficjalne dokumenty KRRiT zamiast podpierać się teoriami spiskowymi ze strony anonimowego autora. Google -> konf_2104_krrit.zip
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:16, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Wsadź sobie w nos ten protekcjonalny ton i popchnij sierpem. Nie da się już z tobą dyskutować na argumenty, bo zaraz musisz wszystkim udowadniać, że...
Argumenty masz wypunktowane, a masz czelność stwierdzić, że przeciwnicy R. nie mają ich żadnych. Jesteś wyjątkowo wręcz oporny na wiedzę, poza tym twoje postępowanie jest tym śmieszniejsze, że nie dość, że bronisz z uporem godnym lepszej sprawy skompromitowanej sekty to jeszcze masz na tyle tupetu, aby utrzymywać, iż nie jesteś jej apologetą:~) Grzechotnij ty się swoją matką boską i popij święconą wodą. Może przejrzysz na oczy. Gwoli ścisłości: ty to nie wszyscy.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:20
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Ekscelencja i inne to wyraz monstrualnej pychy urzędników tej sekty....
Taka nomenklatura w monarchii. Rektorów tytułuje się mianem "magnificencji", dyplomatów - "ekscelencji" i nikt się temu nie dziwi. Tytuł "eminencji" przysługuje tylko kardynałom a w stosunku do pozostałych wyższych hierarchów kościelnych używa się go wyłącznie na zasadzie zwrotu grzecznościowego.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:30, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Taka nomenklatura w monarchii. Rektorów tytułuje się mianem "magnificencji", dyplomatów - "ekscelencji" i nikt się temu nie dziw...
Nie taka nomenklatura w monarchii, lecz kolejny wyraz postawienia Ewangelii na głowie. Używa się tego na całym świecie i wobec obywateli innych państw, nie tylko w Watykanie.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:37
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Argumenty masz wypunktowane, a masz czelność stwierdzić, że przeciwnicy R. nie mają ich żadnych. Jesteś wyjątkowo wręcz oporny na wiedzę, poza tym two...
Wmawiasz to każdemu, kto się z tobą nie zgadza. Jeszcze raz - czytaj oficjalne dokumenty obu stron konfliktu zamiast spiskowych teorii, to może nie będziesz musiał się niczym grzechotać ani niczym popijać. Miłej lektury. PS. Nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka miała wątpliwości co do przejrzystości reguł procesu koncesyjnego i to nie dotyczy wyłącznie TV Trwam.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:39, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Taka nomenklatura w monarchii. Rektorów tytułuje się mianem "magnificencji", dyplomatów - "ekscelencji" i nikt się temu nie dziw...
Znów gwoli ścisłości: Ekscelencja to również biskup i arcybiskup. Eminencja to tylko kardynał.
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:39
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Wmawiasz to każdemu, kto się z tobą nie zgadza. Jeszcze raz - czytaj oficjalne dokumenty obu stron konfliktu zamiast spiskowych teorii, to może nie ...
Nikomu niczego nie wmawiam, "~Heniu", ty masz po prostu problemy ze zrozumieniem słowa pisanego. Rydzyk sam się przechytrzył i bardzo dobrze. Im mniejszy zasięg tego g., tym tylko dla wszystkich lepiej. A propos grzechotania: gdzie są, "~Heniu" pieniądze zbierane na ratowanie stoczni?
dodano: Sobota, 2013.03.09 22:42
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Nikomu niczego nie wmawiam, "~Heniu", ty masz po prostu problemy ze zrozumieniem słowa pisanego. Rydzyk sam się przechytrzył i bardzo dobrze...
1. Od badania przekrętów jest prokuratura, pytanie więc powinno brzmieć: Czy Rydzykowi postawiono zarzuty ? 2. Następne pytanie: Kto doprowadził stocznię do upadku i czy ktoś za to odpowiedział ? 3. Nie wypowiadaj się za wszystkich. To, że tobie nie odpowiada przekaz tej stacji, to twój problem - nie chcesz, nie oglądaj. Ciekawe czy też byś się tak cieszył gdyby PIS-owcy wkładali szprychy w koła TVN-u na podobnej zasadzie ?
dodano: Niedziela, 2013.03.10 00:35, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
5
odpowiedz|usuń
~Heniu: ~Heniu: 1. Od badania przekrętów jest prokuratura, pytanie więc powinno brzmieć: Czy Rydzykowi postawiono zarzuty ? 2. Następne pytanie: Kto doprowadził sto...
Kij w szprychy, rzecz jasna.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 01:25, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: 1. Od badania przekrętów jest prokuratura, pytanie więc powinno brzmieć: Czy Rydzykowi postawiono zarzuty ? 2. Następne pytanie: Kto doprowadził sto...
W jakim kraju ty żyjesz? Nie mówimy o tym, kto doprowadził stocznię do upadku, tylko kto i co zrobił z pieniędzmi, które ludzie ofiarowali w dobrej wierze na jej uratowanie. Kolejna bzdura, nikt Rydzykowi niczego w szprychy nie wkłada, problem masz ty i to duży, udając obiektywnego, a broniąc tego g. zawzięcie. Nie jest to jakaś sobie stacyjka, którą można ignorować, bo lansuje muzykę, która nam nie odpowiada. Jest to tuba propagandowa, która pod płaszczkiem religii uprawia wulgarną politykę i która jest rozsadnikiem demoralizacji, żerując na ludzkim strachu, głupocie i naiwności. Ty tego nie widzisz lub widzieć nie chcesz i na tym polega twój drugi problem. Podejście na zasadzie: nie chcesz, nie oglądaj, jest wyjątkowo wręcz idiotycznym. Nie spodziewam się po tobie zbyt dużo, ale wysil wyobraźnię i wyobraź sobie, albo chociaż spróbuj wyobrazić, czy zalecałbyś to samo, gdyby chodziło o tak potężne medium, które by propagowało np. ideologię skrajnie lewicową i homoseksualizm.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 02:13
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: 1. Od badania przekrętów jest prokuratura, pytanie więc powinno brzmieć: Czy Rydzykowi postawiono zarzuty ? 2. Następne pytanie: Kto doprowadził sto...
Trzeci twój problem polega na tym, iż nie widzisz, że Rydzyk chce korzystać z demokracji i z niej obficie korzysta, wręcz nawet nadużywa, samemu jej absolutnie nie honorując.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 02:20
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: W jakim kraju ty żyjesz? Nie mówimy o tym, kto doprowadził stocznię do upadku, tylko kto i co zrobił z pieniędzmi, które ludzie ofiarowali w dobrej wi...
Jeśli każdą postawę antylewicową nazwiemy skrajnością, to masz rację, media Rydzykowe są skrajne. Tyle, że poglądy przeciwne dość łatwo można znaleźć w innych stacjach, czego najbardziej jaskrawym przykładem jest TVN, które zdecydowanie więcej czasu poświęca homopropagandzie i zwalczaniu PIS oraz Trwam niż ta ostatnia w drugą stronę. Z tej prostej przyczyny, że TVN jest stacją (dez)informacyjną a Trwam poświęca na publicystykę ok 1,5 do 2 godzin dziennie, przy czym lewicowe środowiska i poglądy nie są tam głównym tematem rozważań.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 14:02, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
5
odpowiedz|usuń
~Heniu: akodymos: Trzeci twój problem polega na tym, iż nie widzisz, że Rydzyk chce korzystać z demokracji i z niej obficie korzysta, wręcz nawet nadużywa, samemu jej a...
Nie mam pojęcia o czym piszesz, twierdząc, że Rydzyk nie honoruje demokracji.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 14:06, IP:62.21.68.XXX
ok
0
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Jeśli każdą postawę antylewicową nazwiemy skrajnością, to masz rację, media Rydzykowe są skrajne. Tyle, że poglądy przeciwne dość łatwo można znaleź...
One nie są skrajne z powodów antylewicowości. Porównywanie mediów rydzykowych z TVN jest kompletnie nieuprawnione, z różnych powodów, m.in. z takiego, że w TVN goszczą i to bardzo, bardzo często, przedstawiciele różnych opcji, czego w mediach rydzykowych w ogóle nie ma. TVN jest też krytyczna wobec PO, czasem wręcz złośliwa, media rydzykowe glorygikują PiS i Kaczyńskiego. Nie ma czegoś takiego, jak homopropaganda.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 16:40
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: ~Heniu: Nie mam pojęcia o czym piszesz, twierdząc, że Rydzyk nie honoruje demokracji....
Patrz wyżej. Do tego dochodzi nieuznawanie wyników wyborów i podważanie prawidłowości ich przeprowadzenia.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 16:42
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarakodymos: gloryfikują, ma się rozumieć.
dodano: Niedziela, 2013.03.10 16:52
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
~SprawaNiszczeniaKościoł: dokłądny opis niszczycieli kościoła: ultramontes.pl/omlor_anna_katarzyna.htm
dodano: Piątek, 2016.04.29 11:18, IP:83.10.144.XXX
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
~SprawaNiszczeniaKościoł: : Wielu moich świętych księży odmówi [stosowania] tej księgi, zapieczętowanej słowami otchłani. Niestety, pośród nich będą i ci, którzy ją zaakceptują. ” W dniu 10 maja 1904 r., Matka Boża opisuje nowe duchowieństwa i jego liturgię: “Nie zatrzymają się oni na tej drodze nienawiści i świętokradztwa. Pójdą dalej aż do kompromisu ze wszystkim na raz, za jednym uderzeniem: Kościoła Świętego, duchowieństwa, i Wiary Moich dzieci.” Matka Boża zapowiada “rozpędzenie duszpasterzy przez sam Kościół, duszpasterzy prawdziwych, którzy zostaną zastąpieni przez innych, uformowanych przez piekło. Nowych głosicieli nowych sakramentów, nowych kościołów, nowych chrztów, nowych stowarzyszeń.” podobnie jak wyzej Anna Katarzyna Emmerich o „nowym kościele”
dodano: Środa, 2017.09.20 08:16, IP:83.30.20.XXX
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
~SprawaNiszczeniaKościoł: pedofilia = posoborowie
dodano: Piątek, 2017.09.22 16:14, IP:83.30.66.XXX
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarKinderKunden: ~SprawaNiszczeniaKościoła: pedofilia = posoborowie...
solidaruch Jankowski okazał się gorszy od hakatysty...
dodano: Sobota, 2018.12.15 17:11
ok
8
not ok
1
odpowiedz|usuń
WASZE KOMENTARZE[1] [2] [3]
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka