blog background
 
argumenty: argumenty.net
argumenty.net
metka_epoznan
Nowa dewiza NFZ - czas leczy rany...
ok
3
not ok
1
liczba odsłon: 522
Doświadczyła mnie srodze pewna bolesna przypadłość więc jak każdy porządny Polak po kilku dniach bezowocnej walki domowymi metodami udałem się do mego lekarza rodzinnego. Lekarz bez zbędnego badania, po krótkim wywiadzie wypisał skierowanie do specjalisty. Na pytanie o L4 odparł, że to już nie jego problem, gdyż właśnie stałem się pacjentem poradni specjalistycznej. Oczywiście specjalista tego dnia już nie przyjmował.... więc następnego dnia (z trudem bo bolało) zaś udałem się do przychodni. Po dłuuuugim oczekiwaniu spowodowanym przyjęciem jednego pacjenta i znajomej(siedziało babsko 40 minut) wszedłem do gabinetu specjalisty. Jakie było moje zdziwienie gdy po okazaniu skierowania usłyszałem, że zostanę przyjęty za około tydzień czasu. Nie pomogły protesty i tłumaczenia, że stan jest ostry i wymagam pomocy natychmiast. Zostałem dosłownie wyproszony z gabinetu.... Zdążyłem jeszcze zapytać o L4 ale padła szybka odpowiedź "do rodzinnego"!!.
Poszedłem...... a tu gromy! Że jak można, że powinni itd..... Wiarę w uleczenie już straciłem, a adrenalina zadziałała jak lek cudowny . Nawet mi się to przydało, gdyż zaś musiałem łazić po schodach by specjalista raczył napisać na skierowaniu kiedy mnie przyjmie bo inaczej rodzinny nie wystawi L4.... Specjalista zrobił wieeelkie oczy ale łaskawie napisał na jakiejś karteczce datę (bez pieczątki czy podpisu). Ponowna wizyta u rodzinnego poskutkowała kolejnymi pomstami co do formy daty przyjęcia... Wypisał L4 ale nie dał konkretnych leków bo przecież jestem już pacjentem specjalisty....... I tak sobie pobiegałem po przychodni tam i nazad... Nie ozdrowiałem od tego ... choć właściwie efekt jest taki sam bo już do nich nie pójdę.. czyli pacjent uleczony . Bez leków, bez badań....... Sprytnie..... W kartotece wpis powstał, w Mmedice rubryczki wklepane... kasa z NFZ będzie...... Jak jest konkluzja tego pisania? Ano taka, że gdy ja muszę zapłacić składkę zdrowotną to nie mogę nikomu powiedzieć, że np zapłacę za tydzień bo w tej chwili limit wydatków mi się wyczerpał.... i już..... do widzenia za tydzień..... Ja mój obowiązek muszę wypełnić terminowo bo gdy zachoruje nie dostanę L4. Czemu w takim razie działa to tylko w jedną stronę? Żeby było ciekawiej gdy siedziałem na poczekalni specjalisty przysiadła się do mnie babcia. Staruszka nie miała skierowania, nie była chora, ot robiła obchód po lekarzach bardziej w ramach zabicia czasu (pewnie miała go w nadmiarze). Wypytała mnie co to za lekarz, "czy trza sie rejestrować" bo jej "w uszach piszcze i trza tabletki jakieś". Minąłem ją w trakcie biegania tam i nazad, przywitała mnie uśmiechem i poinformowała, że przyjęli, tabletki dali i idzie do kolejnej kolejki po lekarstwa.....
 
WASZE KOMENTARZE[1]
avatarMelaniS: Służba zdrowia? Ani to służba, ani zdrowia. Gdy w pewnym kraju lekarze uskutecznili bodajże dwumiesięczny strajk, okazało się, że w tym czasie znacząco spadła śmiertelność w narodzie.
dodano: Piątek, 2014.02.21 22:13
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarSzkaradek: MelaniS: Służba zdrowia? Ani to służba, ani zdrowia. Gdy w pewnym kraju lekarze uskutecznili bodajże dwumiesięczny strajk, okazało się, że w tym czasie znacząc...
Służba zdrowia = świnka morska ?! Ani świnka ani morska ! Czemu w takim razie działa to tylko w jedną stronę? Zawsze możesz na złość innym się "przekręcić" w domowym zaciszu. Wtedy nie zarobią :)
dodano: Sobota, 2014.02.22 01:28
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarrb: Ech... Druki L4 nie istnieją od wielu lat. teraz to ZUS ZLA. Dostęp do specjalisty w każdym kraju jest reglamentowny. Raz wydajemy mniejszy procent GDP na opiekę zdrowotną niż większość krajów Europy. Mamy też jeden z najniższych wskaźników liczby lekarzy na 100000 mieszkańców.
dodano: Sobota, 2014.02.22 10:15
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: L4 = Lagrange 4 = Libration 4
dodano: Sobota, 2014.02.22 19:11, IP:83.10.219.XXX
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Bogusław Tadeuszewski