blog background
 
detektyw: śledztwa małe i duże
detektyw poznań, detektyw, agencja detektywistyczna poznań
metka_epoznan
Wszyscy jesteśmy inwigilowani
ok
12
not ok
0
liczba odsłon: 283
W ostatnich tygodniach pojawił się ogromny szum wokół nowelizacji ustawy o policji, w tym zwiększeniu jej uprawnień do inwigilacji obywateli. Policja nie potrzebowałaby prokuratorskiego nakazu żeby np. dostać wykaz bilingów czy zacząć podsłuchiwać. Podniósł się raban i wrzask o zamachu na wolność. Doprawdy? Poprzedni rząd i jego służby też podsłuchiwały i sprawdzały, jak każde istniejące rządy i służby.
Z resztą nie ustawy i rządy stanowią problem, lecz my sami - bo to my, w XXI wieku jak nigdy wcześniej wystawiamy się jak na dłoni. Łączymy konta email ze społecznościowymi, dodajemy to do telefonu, który żąda możliwości sprawdzenia naszej lokalizacji, żeby poprawnie działać, automatycznie wysyła dane na chmurę, by je archiwizować...
Nawet patrząc o wiele bardziej płytko - co dobrowolnie publikujemy na swoich profilach social media? Facebookach i innych? Informacje o szkole, pracy, podróży, związku, wizycie w kinie i toalecie. Publikujemy prywatne zdjęcia, gdzie widać nasze mieszkania, ich lokalizację oraz urządzenie. Publikujemy zdjęcia z imprez rodzinnych i towarzyskich, czasem pełne alkoholu i pijackich ekscesów. Podajemy dane osobowe, bankowe, łącznie z numerami kart w nieznanych portalach, bez zastanowienia i sprawdzenia komu to właściwie podajemy,
Zmierzam do tego, że służby musza mieć tak naprawdę specjalnych pozwoleń by nas prześwietlić. Większość interesujących informacji dajemy im sami dobrowolnie, łącznie z tym z kim i jak spędzamy wolny czas. 
wielu już wpadło przez umieszczanie zdjęć w sieci ; wychodziły na jaw powiązania, miejsce przebywania. Byli i tacy, którzy wrzucali zdjęcia uprawy nielegalnych substancji, po czym dziwili się wizycie funkcjonariuszy.
Użytkowniku - THINK BEFORE POST.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: fot. Malwina Marciniak