Pogoda jutro Pogoda Poznań
40
Reklama
Miasto przygotowało zestawy prezentowe za oddanie osocza w Poznaniu
j | aktualizacja: Wtorek, 2 2021 roku, godzina 23: 1

W ten sposób miasto chce podziękować dawcom i wesprzeć służby medyczne w ratowaniu życia i zdrowia chorych na Covid-19. Mogą oni liczyć na darmowe bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego i na miejskie pływalnie.

Miasto przygotowało zestawy prezentowe za oddanie osocza w Poznaniu
fot. UMP

Osocze osób, które przechorowały Covid-19, zawiera przeciwciała mogące wspomagać leczenie innych chorych, zwłaszcza tych z ciężkimi objawami zakażenia - wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Dlatego zachęcam wszystkich ozdrowieńców, by oddali osocze, jeśli tylko spełniają niezbędne warunki. Sam miałem okazję to zrobić i mogę zapewnić, że procedura nie jest skomplikowana, a samo pobieranie nie boli - dodaje.

Aby podziękować tym ozdrowieńcom, którzy zgłoszą się do RCKiK i zachęcić kolejnych, miasto przygotowało zestawy prezentów. Każdy, kto zdecyduje się oddać osocze w Poznaniu, otrzyma pakiet promocyjny. W jego skład wchodzić będą: torba z tkaniny i maseczka ochronna - obie z logo akcji, podziękowania od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta oraz voucher, który można będzie wymienić na bilety w jednostkach kultury, sportu i rekreacji.

Zarówno torby, jak i maseczki zostały uszyte specjalnie na potrzeby akcji przez poznańskie podmioty ekonomii społecznej. Pracują w nich m.in. osoby z niepełnosprawnościami czy wychodzące z bezdomności - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. W każdym pakiecie znajdą się też vouchery ważne do końca roku, można je wymienić na bilety bezpośrednio w kasie danej instytucji - dodaje.

Vouchery-niespodzianki będą przydzielane do pakietów losowo. Dawcy będą mogli wymienić je np. na bilety: rodzinny do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, otwarty dla dwóch osób do Teatru Animacji, wejście dla dwóch osób do Kina Muza, Kina Pałacowego, na pływalnię krytą Chwiałka, Rataje lub Winogrady, trzygodzinny bilet dla jednej osoby do Term Maltańskich oraz bilet na pływalnię Atlantis (pojedynczy lub podwójny). Wartość pakietów wynosi ok. 95 zł - informują miejscy urzędnicy.

Wszystkie vouchery będą wymieniane na bezpłatne wejścia - z jednym wyjątkiem: za bilet rodzinny w Ogrodzie Zoologicznym trzeba będzie zapłacić 1 zł. Każdy, kto chciałby wybrać się do kina lub teatru, powinien wcześniej zarezerwować konkretny termin - dodają.

Akcja "Kropla dobra" rozpoczyna się dziś, a wydawanie pakietów promocyjnych potrwa do ich wyczerpania.

Wierzę, że akcja przyczyni się do popularyzacji honorowego dawstwa krwi i osocza, które realnie ratuje zdrowie i życie ludzi. To najbardziej prosta i podstawowa forma pomocy, którą można ofiarować drugiemu człowiekowi - podkreśla radny Tomasz Stachowiak, inicjator akcji.

Szczegóły na temat oddawania osocza można znaleźć tutaj.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
W środę zamieszki w centrum? Montują dodatkowe kamery, będzie policja
W środę wieczorem w pubie przy ulicy Strzałowej na Starym Mieście zorganizowane zostanie spotkanie z posłem Ruchu Narodowego. Może tu dojść do starcia Antify z narodowcami.
więcejCzytaj więcej | Wtorek, 2017.11.14 08:02
Po tragicznym wypadku w Swarzędzu odpowie nie tylko kierowca, ale też pasażerowie?
Choć obecnie tylko kierowca usłyszał zarzuty związane z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu, osób z zarzutami może być więcej.
więcejCzytaj więcej | Poniedziałek, 2017.11.20 12:32
 
WASZE KOMENTARZE[1] [2]
~Autor: Miałem to samo w końcu stwierdziłem że mam ich w 4 literach. Dwa dni w Poznaniu nikt tel nie odbierał, wysłałem maila to łaskawie po 3 dniach ktoś oddzwonił żeby mi powiedzieć że mam sobie jechać do Piły, Leszna lub Kościana bo stwierdzili że może już przeciwciał mam za mało 3 miesiące po chorobie. Do jednostki terenowej to samo tel nikt nie odbiera i łaska że ktoś chce krew oddać......ładne słowa przed TV a rzeczywistość inna
dodano: Środa, 2021.02.24 09:05, IP:91.236.72.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.